..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

WYMIANA Z OYONNAX

Witamy, właśnie wróciliśmy z rewizyty u naszych korespondentów z Collège  Saint Joseph w Oyonnax.  W ciągu sześciu dni zwiedzaliśmy, uczyliśmy się francuskiej kultury i wspaniale bawiliśmy się z naszymi kolegami z Oyonnax.  Nasi francuscy korespondenci przygotowali dla nas bardzo intensywny i bogaty program. Zwiedzaliśmy Oyonnax, uczestniczyliśmy w spływie kajakowym, spacerowaliśmy po rozległym, przepięknym Parku Ptaków w Villarsles Dombes. Zachwycił nas Lyon, w którym spędziliśmy cały dzień, poznając historię i architekturę tego wspaniałego miasta.

Poznaliśmy ważną i tragiczną historię 44 dzieci z Izieu, która jest silnie połączona z historią  Auschwitz-Birkenau.

Przyjął nas także Pan Michel Perraud – mair Oyonnax, który podkreślił jak ważna jest nasza wspólna współpraca we współczesnym świecie. Uczestniczyliśmy  w Święcie Szkoły naszych korespondentów, gdzie zaprezentowaliśmy historię naszego tańca narodowego - poloneza. No i oczywiście przez chwilę mogliśmy zobaczyć jak wygląda prawdziwa lekcja we francuskiej szkole.

W czasie weekendu wraz z rodzinami naszych korespondentów  spędzaliśmy czas wolny jak prawdziwi Francuzi, bawiąc się i korzystając z uroków natury. Niektórzy z nas mieli także szczęście obserwować, jak wygląda na żywo proces głosowania we Francji.

Bardzo dziękujemy ze te doświadczenia, które potwierdziły, że jesteśmy tacy sami. Zapraszamy w przyszłym roku do nas.

Zapraszamy do fotogalerii.


Data wytworzenia: 2022-06-23 19:11 Autor: Małgorzata Bochenek Data publikacji: 2022-06-23 19:11 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-06-23 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz