..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

WYCIECZKA DO JURA PARKU W KRASIEJOWIE

Na początku kwietnia uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parku Ewolucji Człowieka, gdzie „promem kosmicznym” cofnęliśmy się do czasów zagłady dinozaurów. Następnie przeszliśmy do wystawy opowiadającej o przeszłość naszego gatunku. Urozmaiceniem były elementy 3D, które mogliśmy oglądać przez specjalne okulary. W drugiej części wycieczki odwiedziliśmy Park Dinozaurów. Na ścieżce liczącej 1,5 km, podzielonej na strefy: Kredę, Jurę i Trias podziwialiśmy 200 dinozaurów wykonanych w skali 1:1. Zwiedziliśmy też pawilon paleontologiczny, gdzie przez szklaną podłogę oglądaliśmy skamieniałości płazów i gadów. Wielką atrakcją była wizyta w prehistorycznym oceanarium. Dzięki okularom 3D wystawa była bardzo realistyczna. 

Jura Park to miejsce bardzo interesujące. Wystawy nie pozwolą się nudzić ani dzieciom ani dorosłym. 

Nina kl. 8b


Data wytworzenia: 2022-04-11 13:41 Autor: Nina Wolska Data publikacji: 2022-04-11 13:41 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-04-29 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz