..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

WYCIECZKA DO CZECH

W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wyprawę do Czech – a dokładnie do ogrodu zoologicznego w Ostrawie. Ogród ten uczestniczy w ratowaniu ginących gatunków w ramach Europejskiego Programu Ochrony Zwierząt. Zobaczyliśmy główne ekspozycje, między innymi pawilon ewolucji, słoni oraz zwierząt indyjskich.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach przygotowanych przez pracowników ogrodu na temat Zwierząt Afryki. Była to okazja, by poznać ciekawostki z życia żyraf, zebr czy strusi. Dużą atrakcją kończącą wizytę w czeskim zoo był udział w karmieniu lemurów.


Data wytworzenia: 2022-07-12 20:45 Autor: Dariusz Szumski Data publikacji: 2022-07-12 20:45 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-07-12 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz