..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 28.02-02.03.2018r. odbyły się szkolne rekolekcje. Część zajęć miała miejsce w szkole. W ich trakcie uczniowie oglądali film religijny i uczestniczyli w lekcjach o charakterze wychowawczym. Główna część spotkań rekolekcyjnych odbywała się w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Prowadzona była przez naszego katechetę ks. Rafała Kiljanka, któremu pomagali diakon i panie ze scholi. Hasło przewodnie rekolekcji brzmiało "Mam talent". Podczas nauk dzieci miały możliwość poznania Jezusa jako nauczyciela i lekarza - uzdrowiciela ciała i duszy. Głównym punktem rekolekcji była Msza św. odprawiona trzeciego dnia, którą poprzedziły odprawione drugiego dnia nabożeństwo drogi krzyżowej i sakrament pokuty i pojednania. Ostatniego dnia uczniowie zaprezentowali również swoje zamiłowania i uzdolnienia wszystkim zebranym w auli szkolnej. Pomimo niskich temperatur panujących zarówno na dworze, jak i we wnętrzu katedry, uczestników rekolekcji rozgrzewała nie tylko gorąca malinowa herbata, ale przede wszystkim radość ze spotkania z Jezusem.


 Danuta Meus


Data wytworzenia: 2018-03-04 20:06 Autor: D.Meus Data publikacji: 2018-03-04 20:06 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-08 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz