..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Szkolna zbiórka misyjna

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w zbiórce przyborów szkolnych dla uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Matugi, z Ugandy. Od końca października zbieramy potrzebne materiały, które następnie zostaną wysłane na gorący ląd Afryki. Całą zbiórkę zapoczątkowaliśmy lekcją z pokazem prezentacji misyjnej. Poznaliśmy i zobaczyliśmy warunki w jakich uczą się nasi rówieśnicy w Ugandzie. Zwieńczeniem naszej akcji będzie spotkanie uczniów naszej szkoły z księdzem misjonarzem, który opowie nam o życiu i kulturach, które spotkał w swojej pracy misyjnej. Zbiórce, która odbywa się na jednym z korytarzy szkolnych towarzyszy gazetka złożona ze zdjęć nadesłanych nam przez naszych przyjaciół z Afryki. 

Załączniki do pobrania


Data wytworzenia: 2016-11-09 00:21 Autor: G. Kasza Data publikacji: 2016-11-09 00:21 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2016-12-06 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz