..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

SKKT –PTTK w Rezerwacie Przyrody Las Murckowski

Tego dnia pomimo pierwszych chłodów, Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne wybrało się do Rezerwatu Przyrody Las Murckowski.

Szeleszczące, wyschłe liście tworzące pod nogami miękki dywan, powalone drzewa obrośnięte mchem, paśnik dla zwierząt, wielkie huby na drzewach nie do oderwania, ślady zwierząt, norki niektórych z nich – to wszystko podziwialiśmy wędrując przez las. A celem naszej wędrówki było miejsce, którego nie mogli doczekać się młodzi turyści. Tym miejscem był krąg ogniskowy i teren biwakowy. Takie miejsce znajduje się na terenie rezerwatu i jest specjalnie przygotowane przez leśniczego dla wszystkich turystów chcących spędzić czas przy ognisku lub ochronić się przed deszczem pod drewnianymi wiatami i pobiesiadować przy ławach. My oczywiście rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski.

W końcu przyszedł czas na szukanie „skarbów”, czyli bawiliśmy się w podchody. Skarbami okazały się słodkie przysmaki.

Czas szybko minął i przekonaliśmy się, że pobyt w lesie może być bardzo udany nawet w chłodne dni, pod warunkiem oczywiście, że jest się ciepło ubranym.

Polecamy wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Las Murckowski, w którym znajdują się liczne szlaki piesze i rowerowe.

Można znaleźć je na mapie.

Z turystycznym pozdrowieniem – opiekun Koła Alina Jasińska


Data wytworzenia: 2014-12-01 22:44 Autor: A. Jasińska Data publikacji: 2014-12-01 22:44 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2014-12-08 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz