..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

SKKT - PTTK w Beskidzie Małym

Tego dnia nasze Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne wzięło udział w III MŁODZIEŻOWYM RAJDZIE GÓRSKIM Z METĄ NA LESKOWCU - GRONIU JANA PAWŁA II ORGANIZATOREM BYŁA Komisja Młodzieżowa Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.

Celem Rajdu było:

  • upamiętnienie kanonizacji papieża Jana Pawła II.
  • poznanie piękna i walorów krajoznawczych Beskidu Małego.
  • propagowanie form uprawiania turystyki górskiej oraz zdobywanie odznak

 

GOT PTTK.

Na tę górę wchodził papież Jan Paweł II, gdy był młodzieńcem, a potem, gdy był kardynałem. Na górze znajduje się sanktuarium wybudowane w podzięce z ocalenie papieżowi życia w czasie zamachu, a samo miejsce jest pobłogosławione przez papieża. Na szczycie można odpocząć na polanie, z której rozciąga się przepiękny widok na Beskidy. Nieopodal znajduje się schronisko.

 

Wycieczka bardzo wszystkim się podobała, tym bardziej, że góry obdarzyły nas każdą pogodą – zarówno upałem, jak i ulewą, która stanowiła dla młodych turystów dodatkową atrakcję.

Po drodze mijaliśmy piękne kapliczki, ale ja myślę, że dzieciom najbardziej utkwią w pamięci ogromne mrowiska zbudowane przy szlaku i niezliczone ilości mrówek uwijających się wokół nich pracowicie.

Dzieci dużo dowiedziały się o Beskidzie Małym od przewodnika, który nas prowadził.

Tą wycieczką zakończyliśmy turystyczny sezon szkolny, a we wrześniu ruszamy znów na szlak.

opiekun koła Alina Jasińska


Data wytworzenia: 2014-07-10 21:29 Autor: A. Jasińska Data publikacji: 2014-07-10 21:29 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2014-12-08 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz