..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

SKKT PTTK – na Magurce Wilkowickiej

Szkolne koło Krajoznawczo – Turystyczne pożegnało szkolny sezon turystyki górskiej udając się na Magurkę Wilkowicką – szczyt w Beskidzie Małym. Nazwa Beskid Mały wcale nie oznacza, że znajdują się tam najniższe szczyty Beskidu :-) W wędrówce na szczyt towarzyszyła nam piękna, słoneczna jesień. Mieliśmy również towarzystwo przewodnika górskiego, który opowiadał wiele ciekawych rzeczy na temat gór, lasu i zwierząt tam żyjących. Dzieci najbardziej były zaciekawione długą opowieścią o tym, jak to naprawdę było ze zbójnikami i kim był prawdziwy Janosik. Tę opowieść z pewnością zapamiętają na zawsze… :-)


Data wytworzenia: 2014-05-30 22:58 Autor: A. Jasińska Data publikacji: 2014-05-30 22:58 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2014-12-07 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz