..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Paryż u stóp Kopernika i Twardowskiego

W dniach 6 - 14 kwietnia 2018 roku połączone siły Liceum im. Kopernika oraz naszej szkoły wyjechały na wyjazd naukowy do Paryża. Po drodze zatrzymaliśmy sie w Reims, aby zwiedzić katedrę, w której koronowani byli królowie Francji. Przez cały tydzień intensywnie zwiedzaliśmy najważniejsze miejsca oraz zabytki Paryża: Louvre, Wersal, wieżę Eiffla, katedrę Notre Dame, wzgórze Montmartre, muzeum d'Orsay, Łuk Triumfalny, dzielnicę La Defense. W ramach rozrywki odwiedziliśmy słynne wesołe miasteczko - Park Asteriksa, gdzie oprócz niesamowitych rollercoasterów mieliśmy możliwość obejrzenia pokazu uchatek kalifornijskich oraz delinów. Z żalem pożegnaliśmy urokliwe miasto, mając nadzieję, że wrócimy tam wkrótce.


Data wytworzenia: 2018-04-18 18:21 Autor: A.Brzozowska Data publikacji: 2018-04-18 18:21 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-08 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz