..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

PÓŁKOLONIE LETNIE - I TURNUS

Nadszedł piątek, a wraz z nim zakończył się I turnus półkolonii letnich w SP 37. Zanim jednak pożegnamy się z Wami i podziękujemy za wspólną zabawę, po krótce przedstawimy co działo się od środy.
 
Środa, 30.06 – dzięki zajęciom w Śląskim Muzeum grupa I zapoznała się z twórczością Teofila Ociepki. Baśniowe potwory, bujna roślinność, hybrydy ludzi, ptaków i zwierząt. Świat legend był więc na wyciągnięcie ręki. Oczywiście uczniowie inspirując się obrazami wykonali swoje stworki- które były piękne i oryginalne. Malarz Ociepka byłby dumny ze swoich następców. Grupa II natomiast zapoznała się z techniką drzeworytu. Ta zapomniana już technika druku wypukłego jest niezwykle ciekawa- a efekty pracy - często zaskakujące. Zajrzyjcie zresztą Państwo do naszej galerii i przekonajcie się sami- jak piękne wytwory wykonali nasi uczniowie.
 
Czwartek, 01.07 – grupa II dzień ten zaczęła od wizyty w Miejskiej Bibliotece na ul. Ligonia (gr I była na tych zajęciach dzień wcześniej). Dzięki zajęciom „Niewidomi też czytają” nasi podopieczni poznali niesamowitego człowieka- Pana Czesława. Pan ten, który stracił wzrok w wieku 12 lat pokazał nam, że niemożliwe staje się możliwe- jeśli tylko tego bardzo chcemy. Ukończenie szkoły, założenie rodziny i spełnianie się w życiu zawodowym – to tylko niektóre osiągnięcia Pana Czesława. Uczniowie poznali także alfabet Braille’a. Mogli przekonać się też na własnej skórze, jak ciężko jest poruszać się nie używając wzroku- a posiłkując się tylko białą laską. Poznaliśmy także specjalna maszynę do pisania dla osób niewidzących, globus z wypustkami oraz nowoczesne technologie, które pomagają w życiu osób z tą niepełnosprawnością. Na koniec dnia nasi podopieczni relaksowali się także na zajęciach basenowych. Zabawom wodnym nie było końca. Na miłe zakończenie dnia zjedliśmy także pyszne lody…mniam.
 
Piątek, 02.07 – ostatni dzień I turnusu półkolonii wcale nie musi być smutny! Zresztą u nas nie było czasu na nudę i smuteczki. Dzięki Pani Witańskiej, która ma pracownię „Szytodruku” uczniowie na chwilę zamienili się w krawców. Każdy uszył swoją „sówkę mądrą główkę”, którą pokochał całym serduszkiem! Po pysznym obiedzie natomiast zorganizowaliśmy show „Mam talent”. Uczestnicy półkolonii wykazali się sprawnością fizyczną, talentem wokalnym oraz aktorskim. Oczywiście w nagrodę wszyscy otrzymali łakocie oraz …pyszne lody.
 
Tak, tak…wiemy i pamiętamy! Musimy wspomnieć, w jakim celu zbieraliśmy na początku naszej przygody skarby ze szkolnego podwórka. Uczniowie wykonali piękne obrazki- zakładki, które także można podziwiać w naszej galerii zdjęć.
Tak oto zakończyła się nasza zabawa na I turnusie półkolonii. Było ciekawie, pouczająco, wesoło i smacznie! Każdy z uczestników otrzymał także upominki oraz uścisk dłoni od wychowawcy!
 
Dziękujemy Wam Uczniowie za ten miły czas!!!
Pani Ala, pani Ania i pan Michał

Data wytworzenia: 2021-07-03 19:16 Autor: A.Pohl Data publikacji: 2021-07-03 19:16 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-07-03 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek