..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

OBCHODY XII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

7 października 2022r. obchodzony była Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami matematyki włączyli się w tę akcję. Akcja polegała na sprawdzeniu umiejętności matematycznych, szczególnie szybkiego mnożenia liczb w zakresie 100.

Umiejętności posługiwania się tabliczka mnożenia sprawdzane były na lekcjach matematyki  w poszczególnych klasach w różny sposób. Jedni uczniowie pisali testy – wersja papierowa, inni udzielali odpowiedzi on-line na komputerach,  jeszcze inni pracowali na swoich telefonach komórkowych. Była to nauka poprzez zabawę. Jak się okazało, wcale nie tak łatwo było otrzymać certyfikat  eksperta tabliczki mnożenia.

Uczniowie mieli możliwość utrwalać znajomość tabliczki mnożenia. Oby takich akcji więcej mówili do siebie chłopcy i dziewczynki  z klas 4 i 5.
W załączeniu zdjęcia:


Data wytworzenia: 2022-10-11 18:37 Autor: Danuta Meus Data publikacji: 2022-10-11 18:37 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-10-11 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz