..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 – PROJEKT CZYTELNICZY KLASY 8B

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – projekt czytelniczy klasy 8b​

Projekt czytelniczy, w którym bierze udział klasa 8b polega na przeprowadzeniu raz w miesiącu lekcji z rutynami Myślenia Krytycznego. Na każdej z takich lekcji uczniowie po uprzednim zapoznaniu się z wybraną powieścią, będą próbowali odpowiedzieć na pytania oraz rozwiązywać problemy z jakimi zmagają się bohaterowie tych powieści. 

W ramach projektu czytelniczego klasa 8b zapoznała się z powieścią Katherine Paterson „Most do Therabitii”. Na podstawie kilku fragmentów opowieści uczniowie zrealizowali dwie rutyny myślenia krytycznego: „Kolor – Symbol – Obraz” oraz „Pomyśl – Znajdź parę – Podziel się” usiłując odpowiedzieć na pytanie „Co to znaczy «Być sobą?»”.


Data wytworzenia: 2022-11-21 20:04 Autor: Aniela Ślipek Data publikacji: 2022-11-21 20:04 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-11-21 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz