..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 – PROJEKT CZYTELNICZY KLASY 7B

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, klasa 7b realizuje w tym roku szkolnym projekt pt. "Poznajemy Francję i język francuski". W ramach tego projektu uczniowie klasy dwujęzycznej czytali fragmenty "Mikołajka" Sempé i Gościnnego w wersji oryginalnej oraz tłumaczyli te fragmenty na język polski. Zadanie polegało również na odszukaniu danego fragmentu po francusku w wersji polskiej. Następnie, dzięki porównaniu obu tekstów, poznawali imiona bohaterów po francusku oraz uczyli się nowych słówek w tym języku.


Data wytworzenia: 2022-11-20 20:24 Autor: Aniela Ślipek Data publikacji: 2022-11-20 20:24 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-11-20 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz