..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

„Kultura muzyczna Katowic w okresie dwudziestolecia międzywojennego”

W dniu 30 maja w bibliotece szkolnej miało miejsce otwarcie wystawy „Kultura muzyczna Katowic w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. Katowice od wielu dziesięcioleci były i są nadal jednym z prężniej działających ośrodków muzyki na terenie Polski. Przez 150 lat dzisiejsza stolica Górnego Śląska zdążyła dopisać swoje wersy na kartach historii muzyki.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Pan Jerzy Dolinkiewicz – adiunkt Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Historii Katowic, wicedyrektor szkoły pani Monika Chwastowska oraz pani Hanna Fabijanowska – nauczyciel muzyki. Świadkami tego wydarzenia byli uczniowie klasy 7a.

Wystawa można oglądać do dnia 12 czerwca. Serdecznie zapraszamy!


Data wytworzenia: 2018-05-30 17:45 Autor: M.Chwastowska Data publikacji: 2018-05-30 17:45 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-08 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz