..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

KLASY 6E I 6F W MUZEUM ŚLĄSKIM

W czwartek 15 września uczniowie klas 6e i 6f wybrali się na zajęcia w przestrzeni edukacyjnej "Na tropie Tomka" w Muzeum Śląskim. Celem zajęć było poznanie zwyczajów rdzennych mieszkańców i przyrody kontynentów, które przemierzał Tomek Wilmowski, bohater powieści Alfreda Szklarskiego. Pracując w grupie uczniowie z zaangażowaniem wykonywali różne zadania, między innymi odczytywali tajemne znaki Apaczów i zgłębiali zasady panujące w wiosce Masajów.

Pisarz Alfred Szklarski jest pochowany na sąsiadującym z naszą szkołą cmentarzu.


Data wytworzenia: 2022-09-17 17:52 Autor: Magdalena Burzyk Data publikacji: 2022-09-17 17:52 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-09-17 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz