..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

DZIEŃ KROPKI

Jak mała Vashti uwierz dziś w siebie,

odkryj swój talent, wielki dar.

Nie bój się błędów, bo są dla wszystkich,

ciekawych jak wygląda świat

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki.

Święto to, swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa,pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Szkolne obchody tego dnia, rozpoczęły się od obejrzenia przez uczniów filmu o naszej małej bohaterce Vashti. Następnie najmłodsze dzieci wykonywały „kropkowe” prace. Cała społeczność szkolna mogła podzielić się także swoimi „mocami”, które udekorowały drzewo talentów w holu szkoły. Nie można pominąć także faktu, że bardzo wielu uczniów (i nauczycieli) miało na sobie ubrania w…kropki J Jak przystało na święto kreatywności, niektórzy powycinali kropki z papieru i przykleili do odzieży, a nawet do twarzy! J

Z pewnością święto to, stanie się też inspiracją na godziny wychowawcze, by porozmawiać o tym, co drzemie w każdym z nas i tylko czeka na odkrycie…

Załączniki do pobrania


Data wytworzenia: 2021-09-20 13:01 Autor: A.Pohl Data publikacji: 2021-09-20 13:01 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-09-20 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek