..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

W piątek 25 marca obchodziliśmy Dzień Czytania Tolkiena. Uczniowie klasy VIa wraz z wychowawcą panią Mirą Czekańską oraz nauczycielem bibliotekarzem panią Iwoną Wyszyńską-Żal uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym J.R.R. Tolkiena oraz jego twórczości. Spotkanie odbyło się w Filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. O samym autorze oraz jego dziełach opowiadał tolkienolog Ryszard Derdziński „Galadhorn”. Mieliśmy możliwość usłyszenia ciekawych historii z życia J.R.R.Tolkeina, dowiedzieć się o ciekawostkach dotyczących jego twórczości a nawet usłyszeć recytację i śpiew tekstów napisanych w językach stworzonych przez J.R.R.Tolkiena.


Data wytworzenia: 2022-03-29 06:42 Autor: Iwona Wyszyńska Data publikacji: 2022-03-29 06:42 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-03-29 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz