..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

DKMS

Na świecie, co 27 sekund, a w Polsce, co 40 minut, ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Jedynie 25 % pacjentów zakwalifikowanych do transplantacji szpiku znajduje „bliźniaka genetycznego” w rodzinie, pozostałe 75% potrzebuje pomocy Dawców niespokrewnionych. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna w imieniu swoim i Fundacji DKMS za pomoc i chęć rejestracji. Każdy zarejestrowany potencjalny Dawca szpiku, może mieć szansę na przekazanie swoich krwiotwórczych komórek macierzystych Pacjentowi potrzebującemu przeszczepienia, tym samym podarowując mu szansę na nowe życie.
 
Dziękujemy naszym Kolegom i Koleżankom z Zespołu Szkól Ogólnokształcących nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 37 za przyłączenie się do walki z nowotworami krwi. Twoja, Wasza rejestracja może się okazać tak cenna, że może uratować komuś życie. Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców dołączyły nowe osoby, gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.
 
Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”.
 
Jeśli dziś przyłączysz się do walki z nowotworami krwi, jutro może okazać się, że to właśnie ty możesz uratować komuś życie.
 
To niesamowite, że lekarstwo nosi w sobie każdy z nas. Wystarczy jedynie się nim podzielić. (…)
 
Dziękujemy
Jolanta Gądek
Dominika Janda

Data wytworzenia: 2021-06-08 12:57 Autor: D.Janda Data publikacji: 2021-06-08 12:57 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-06-08 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek