..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

CZYM JEST DLA MNIE OJCZYZNA? SZKOLNY KONKURS DZIENNIKARSKO-LITERACKI!

Drodzy uczniowie, w nawiązaniu do zbliżającego się święta narodowego – kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie dziennikarsko-literackim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 5-8. Waszym zadaniem jest napisanie felietonu, reportażu lub eseju pt. „Czym jest dla mnie Ojczyzna”. Rozważcie to pojęcie jeszcze raz. W obliczu tragedii wojny na terenie naszych Sąsiadów, Ojczyzna staje się tym bardziej tak bliska i kochana…
 
Na Wasze prace czekamy do 6 maja. Wydruk tekstu napisanego czcionką 12, z interlinią 1.5, należy dostarczyć swojemu poloniście. Maksymalna długość prac to dwie strony A4.
 
Zastanawiasz się, co to jest felieton, esej lub reportaż? Zapytaj swojego nauczyciela języka polskiego, on z pewnością wyjaśni Ci wyznaczniki tych form wypowiedzi . Niech to będzie wspaniała okazja do cennych refleksji…
Na laureatów czekają pamiątkowe dyplomy oraz najwyższe oceny z języka polskiego. Powodzenia!
 

 


Data wytworzenia: 2022-04-25 19:43 Autor: Kamila Kozieł Data publikacji: 2022-04-25 19:43 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-04-25 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz