..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Biesiada Śląska - "Fajer na Lompy"

BIESIADA ŚLĄSKA

„Fajer na Lompy”

10.01.2017 r. po raz piąty – jubileuszowy – miała miejsce impreza szkolna zwana „Biesiadą Śląską”.

Gościem honorowym był Pan Grzegorz Chudy – który na stałe wpisał się w tą uroczystość. Uczniowie po raz kolejny pod batutą pana Grzegorza  poruszali się, pośmiali a nawet poprzebierali sięJ poznając przy tym śląską gadkę!

Nowością w tym roku były tańce śląskie, które przygotowali dla nas reprezentanci XIII Szczepu Harcerskiego „Zośka” pod przewodnictwem hm. Małgorzaty Langosz. Nasi uczniowie klas I – III poznali i podziwiali „trojaka” oraz „owczareczka”. Nie byłoby oczywiście biesiady bez pląsów, dlatego też uczniowie i nauczyciele pod czujnym okiem tancerzy, próbowali nauczyć się drugiego z tańców – co okazało się nie lada wyzwaniem J

Na  koniec biesiady wszystkich uczniów zaprosiliśmy do wspólnego śpiewania – karaoke w gwarze śląskiej: „Lyg Bóg w żłobie”.

Podsumowując V edycję zaliczamy do udanych!!! Jak zwykle było wesoło, tanecznie, śpiewnie i smacznie – a sznity z tustym starczyło dla każdego!


Data wytworzenia: 2017-01-29 23:15 Autor: A. Pohl Data publikacji: 2017-01-29 23:15 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-09-23 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz