..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

W czwartek 3 marca naszą szkołę odwiedzili egzotyczni goście - zwierzęta z różnych części świata. Dzieci mogły obejrzeć z bliska żywe gady (boa dusiciela, gekona tygrysiego, żółwiaka chińskiego, tarczowca), owady (straszyki, karaczany), pajęczaki (pająki ptaszniki, skorpiony) i płazy (żaby platany i aksolotla). Prezentowane okazy wzbudzały skrajne emocje. 

Nietypowe spotkanie z przyrodą okazało się bardzo interesujące. Poza zdobytą, nową wiedzą na temat budowy tych żywych organizmów, sposobu odżywiania i tego, gdzie występują, dzieci mogły nie tylko pooglądać, ale nawet niektóre ze zwierząt dotknąć, oczywiście pod okiem ich właściciela.

Żywa lekcja przyrody była dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem.  Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych milusińskich.


Data wytworzenia: 2016-03-07 00:06 Autor: M. Baryła Data publikacji: 2016-03-07 00:06 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-10-29 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz