..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

30 marca klasy 1a, 2b i 2c odbyły wycieczkę . Udaliśmy się do Żarek, gdzie zwiedziliśmy  Stary Młyn -  interaktywne Muzeum Dawnych Rzemiosł. Czekało tam na dzieci wiele zaskakujących atrakcji. Mieści się ono w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Obiekt został pomyślany jako muzeum interaktywne – rodzaj parku technicznego.  Dzieci  wyruszyły  w pasjonującą podróż w czasie. W jej trakcie poznały historię pięciu głównych rzemiosł obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Stary Młyn to miejsce gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką. Znajdują się tam multimedialne ekspozycje, atrakcją są interaktywne zabawy. Elementy ekspozycji pozwalają na: dotykanie, zaglądanie, sprawdzanie, wąchanie itd.

Udaliśmy się również do Pracowni Jura – warsztatów rękodzielniczych, gdzie  dzieci szyły samodzielnie pluszowe zajączki. Wypychały  gotowe formy  i zszywały "tępymi igłami".  

Wykonały też drewniane ozdoby świąteczne. Przy pomocy kleju, farb, materiału, gąbki i piórek zamieniły drewniane jajeczko w zabawnego kurczaczka lub króliczka. Każdy otrzymał jedno jajeczko do zaczarowania.

W Manufakturze słodyczy Hokus Pokus, dokąd udaliśmy się również  było natomiast słodko, pachnąco i kolorowo. Dzieci mogły zobaczyć, jak robi się lizaki,  a także każde dziecko wykonało własnego lizaka.

Zwiedziliśmy również Sanktuarium w Leśniowie, gdzie w skupieniu wysłuchaliśmy ciekawych informacji na temat tego miejsca.

Wycieczka była bardzo udana i wszystkie dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń do domu.

Alina Jasińska, Jolanta Kosińska, Beata Syrzistie


Data wytworzenia: 2017-04-11 20:29 Autor: A.Jasińska Data publikacji: 2017-04-11 20:29 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-08-26 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz