..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Dnia 21.02.2016 dla klas IV – VI odbyły się warsztaty profilaktyczne, mające na celu przeciwdziałanie niepożądanym zachowaniom wśród uczniów takich jak np.: wagary, stosowanie używek czy przemocy rówieśniczej. Prelekcje poprowadził absolwent naszej szkoły: Łukasz Łuczak, który pomimo swojego młodego wieku przeszedł w życiu wiele trudnych doświadczeń takich jak: pobyt w domu dziecka, wagarowanie, stosowanie używek, przebywanie w ośrodku wychowawczym… Dzięki jednak uporowi, silnej woli, mocnemu charakterowi i pasji jaką jest muzyka, Łukasz zdołał zmienić swoje życie. Obecnie pracuje a w wolnych chwilach sam komponuje i pisze teksty do swoich utworów. W znanym programie „Must be the music” nasz gość doszedł aż do ćwierćfinału.

W auli szkolnej Łukasz „ku przestrodze” podzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami i popełnianymi błędami „młodości”. Przestrzegał przed wagarami, stosowaniem używek i działaniem na granicy prawa lub poza nim. Opowiadał słuchaczom o „bidulu” czy pobycie w ośrodku wychowawczym, co było dla niego bardzo trudnym przeżyciem. Opowieści uzupełniał tym co kocha – czyli rapowaniem. Łukasz w swoich utworach śpiewa o tym co przeszedł i daje wskazówki co zrobić, aby wyjść na „prostą”.

Uczniowie byli przejęci tym co usłyszeli. Pozostawali jednak pod dużym wrażeniem postawy Łukasza, który udowodnił wszystkim, że można zmienić swoje dotychczasowe życie.

Z pewnością w przyszłym roku także zaprosimy w mury naszej szkoły Łukasza, aby mógł zaprezentować nam swoje nowe kawałki hip- hopowe J oraz by móc przestrzec kolejnych uczniów przed zachowaniami niewłaściwymi….


Data wytworzenia: 2016-01-28 21:27 Autor: A. Phol Data publikacji: 2016-01-28 21:27 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-10-29 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz