..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Jak wyglądało życie w XVII w.? Co mają wspólnego współcześni piłkarze z dawnymi rycerzami? Jak za czasów Jana III Sobieskiego leczono chorych? Czy klęczenie na grochu było skuteczną metodą wychowawczą? Jak pokonać pluskwy? Co musiała zrobić panna, by na osobności porozmawiać z kawalerem?

Anna Stańczyk i Paweł Czech z klasy VI b zajęli pierwsze miejsce w Omnibusie Polonistycznym, który odbył się 17 maja w Zespole Ogólnokształcących Szkół Społecznych w Bytomiu. Podczas konkursu uczniowie nie tylko wykazali się różnorodnymi umiejętnościami kształconymi na języku polskim i pogłębili swoją wiedzę, ale przede wszystkim uczestniczyli w świetnej zabawie, którą oprócz organizatorów konkursu gwarantowała jejmościanka Małgosia (bohaterka powieści Ewy Nowackiej „Małgosia contra Małgosia) i pan Michał Wołodyjowski (znany uczniom z serialu „Przygody Pana Michała”).

Podróż do XVII wieku dostarczyła wielu wrażeń, a wcielenie się w role szlachciców podglądających stypę i władanie staropolszczyzną na pewno na długo zostanie w pamięci Ani, Pawła i ich bakałarzy. :)

Kolejny Omnibus już za rok!


Data wytworzenia: 2018-05-25 08:54 Autor: M.Szulc Data publikacji: 2018-05-25 08:54 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-08 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz