..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

29 i 30 marca uczniowie klas I – III wzięli udział w kursie udzielania pierwszej pomocy,  który cyklicznie odbywa się w naszej szkole.Kursy pierwszej pomocy dla dzieci mają na celu przygotować dziecko na sytuację, w której dziecko staje się pierwszym ogniwem w łańcuchu ratowniczym w sytuacji zagrożenia życia.Kurs poprowadziła firma Medical Serwis, która w specjalnym programie dla dzieci, poprzez zabawę uczyła dzieci:

  • Zachowania się podczas wypadku
  • Wezwania pomocy przez dziecko
  • Pierwszej pomocy – udziela dziecko.

Treści kursu były przekazane w formie zabawowej, dlatego zajęcia prowadził instruktor i miś ratownik. Ratownicy prowadzili zajęcia w każdej klasie osobno,  dzieci aktywnie w nich uczestniczyły i były bardzo zainteresowane poruszanymi zagadnieniami.

zespół edukacji wczesnoszkolnej


Data wytworzenia: 2017-04-11 20:06 Autor: A.Jasińska Data publikacji: 2017-04-11 20:06 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-08-26 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz