..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Teksty utworów Korteza co prawda nie trafiły jeszcze do podręczników z języka polskiego, ale…

Zadanie nie było łatwe. Każdy uczeń z klasy IV a otrzymał karteczki z wyrazami, z których miał stworzyć swój wiersz pod tytułem „Dla Mamy”. Dzieci starannie rozkładały karteczki na ławkach, szukały, zestawiały, kombinowały, kleiły, marudziły… Takie zadanie wymagało kreatywności, cierpliwości i skupienia, ale efekty są zdumiewające, a niektóre metafory przeszły najśmielsze oczekiwania pani od polskiego. I obdarowanym mamom pewnie dostarczyły wielu wzruszeń!

Co z wierszami dzieci ma wspólnego Kortez? Otóż wszystkie wyrazy, które otrzymali uczniowie, pochodzą z tekst jego utworu „Dla Mamy”: https://www.youtube.com/watch?v=w4I1HQ9Y4-8 , o czym dzieci dowiedziały się już po zakończeniu swoje pracy.

Korzystając z okazji, wszystkim mamom życzymy wielu powodów do radości, zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń.


Data wytworzenia: 2018-05-26 15:25 Autor: M.Szulc Data publikacji: 2018-05-26 15:25 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-08 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz