..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

W środę 25 kwietnia, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Francuski klucz do sukcesu – język francuski w szkole, dlaczego i jak” mająca na celu promocję języka francuskiego i jego nauczanie. Spotkanie, w którym udział wzięli m.in.: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, konsul generalny Francji w Krakowie Frédéric de Touchet, attaché ds. naukowych i uniwersyteckich Christophe Paoli, zastępca prezydenta Katowic Waldemar Bojarun, śląski kurator oświaty Urszula Bauer oraz przedstawiciele naszej szkoły poświęcone były tematom:

·         Znaczenie języka francuskiego na rynku pracy,
·         Rola szkoły i jej partnerów w nauczaniu języka francuskiego jako próba odpowiedzi na zapotrzebowania rynku pracy.

Organizatorami konferencji są konsul honorowa Francji w Katowicach Anna Krasuska-Terillon oraz Alliance Française w Katowicach.


Data wytworzenia: 2018-04-25 17:52 Autor: G.Kasza Data publikacji: 2018-04-25 17:52 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-08 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz