..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Dnia 3 i 4. 04. 2017 r. klasy II w ramach projektu profilaktyczno- edukacyjnego „ Florek w Małej Strażnicy” odwiedziły Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr.1 w Katowicach-Szopienicach. Uczniowie w ciekawy sposób w formie zabawy zapoznali się z podstawami ochrony przeciwpożarowej i nauczyli się bezpiecznych zachowań w życiu codziennym. Z zainteresowaniem oglądali wozy strażackie oraz ich wyposażenie. Mogli wejść do wozu strażackiego i poczuć się jak prawdziwy strażak. Zwiedzali Małą Strażnicę tj. salę edukacyjną gdzie mieli możliwość przymierzenia stroju strażackiego i poznania sprzętu jakim na co dzień posługuje się strażak. Prezentacja filmów edukacyjnych uświadomiła uczniom jakie istnieją zagrożenia życia i zdrowia oraz jak im zapobiegać. Spalony pokój na długo zostanie w pamięci uczniów jako przestroga. Wycieczka była wspaniała. Teraz już wszyscy uczniowie będą pamiętać numery alarmowe 112 i 998.


Data wytworzenia: 2017-04-18 14:08 Autor: J.Kosińska Data publikacji: 2017-04-18 14:08 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-08-26 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz