..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

W dniu 18.V. w czwartek odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty plastyczne z elementami ARTETERAPII. Uczniowie z klas IV –VI  zmierzyli się z czterema emocjami, którym nadali realną postać. Uczucia STRACHU, ZŁOŚCI, SMUTKU i NIEŚMIAŁOŚCI  zostały odczarowane a ich miejsce zajęły RADOŚĆ i SPOKÓJ.

Ważnym elementem składowym ARTETERAPII  jest działanie poprzez kolor na strefę podświadomości dziecka, dopasowanie koloru do charakteru lub do nastroju ucznia. Zabawy kolorem przynoszą efekty w postaci odblokowania emocji, uwalniają kreatywność. Uczniowie  z niską samooceną nawiązują prawidłowe kontakty rówieśnicze, nabywają większej pewności siebie, są wrażliwsi na potrzeby innych. Zajęcia te uzupełniają wiedzę o naszych podopiecznych i pozwalają nam, dorosłym lepiej rozumieć istotę dziecięcej ekspresji. 

Zajęcia ARTETERAPII zorganizowały i przeprowadziły w bieżącym roku szkolnym panie:                  

   Teresa Kubacka i Małgorzata Dubiel

                Do zobaczenia po słonecznej stronie tęczy w przyszłym roku.


Data wytworzenia: 2017-05-22 20:28 Autor: T.Kubacka Data publikacji: 2017-05-22 20:28 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-10-29 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz