..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

W piątek gościliśmy w naszym Zespole Szkół ks. abpa Wiktora Skworca. Wizyta ta związana była z wizytacją Parafii Katedralnej Chrystusa Króla, na terenie której znajduje się nasza szkoła. To szkolna tradycja i okazja, do spotkania nauczycieli wszystkich szkół działających na terenie Parafii ze swoim biskupem oraz proboszczem parafii katedralnej, księdzem Łukaszem Gawłem. Gospodarzem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 37. Ksiądz Arcybiskup spotkał się z przedstawicielami nauczycieli naszego liceum, nauczycieli z SP 37 oraz SP 1. W murach szkoły został przywitany przez dzieci i młodzież kwiatami i krótkim programem artystycznym. W swoim słowie skierowanym do nauczycieli wyraził głęboką wdzięczność i uznanie dla nich wszystkich za trud wkładany w kształcenie i wychowanie. Wspominając własną edukację podkreślił rolę autorytetów w życiu szkoły i młodego pokolenia. Przypomniał o obchodzonych rocznicach wielkich wydarzeń: powstań śląskich, urodzin Jana Pawła II oraz nadchodzących beatyfikacjach kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i księdza Jana Machy, śląskiego kapłana, męczennika II wojny światowej. Ksiądz Arcybiskup serdecznie pozdrowił społeczności szkół: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oraz podziękował za serdeczne przyjęcie.


Data wytworzenia: 2020-03-09 20:27 Autor: G.Kasza Data publikacji: 2020-03-09 20:27 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2020-03-09 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek