..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Akcja Kredki dla Matuggi

do pomocy zaprasza Fundacja Razem dla Afryki

Matugga to mała miejscowość oddalona 15 km od stolicy Ugandy - Kampali. Swoją misję i szkoły prowadzą tam krakowscy franciszkanie. Przez ponad 70 lat lekcje odbywały się w bardzo skromnych budynkach oraz częściowo pod “gołym niebem”. Obecna szkoła im. św. Karola Lwangi to  budynek, w którym kształci się ok. 500 dzieci. Na terenie misji znajduje się też kilka, mniejszych biedniejszych, szkół. Wesprzyjmy edukacyjną pracę misjonarzy i dajmy radość dzieciom w szkole. Zbieramy: kredki, farbki (z pędzelkami), zeszyty...  i inne przybory szkolne

Wielka zbiórka trwa do dnia 5 lutego w holu naszej szkoły.

Przybory szkolne zostaną dostarczone do uczniów w Ugandzie w lutym br.

Szkoła otrzyma zdjęcia dzieci z Matugga z otrzymanymi darami.

Dyrektorem szkoły w Matugga jest o. Wojciech Ulman OFM OfmConv.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.razemdlafryki.org


Data wytworzenia: 2016-01-21 22:57 Autor: G. Kasza Data publikacji: 2016-01-21 22:57 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-10-29 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz