..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

UWAGA KONKURS!

21 LUTEGO – DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Konkurs poprawnej polszczyzny dla klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego serdecznie zapraszamy na internetowy konkurs poprawnej polszczyzny! Interesuję Cię jedyna w swoim rodzaju polszczyzna, która cudownie szeleszczy i piszczy niczym chrząszcz w trzcinie? Zdarza Ci się czytać słownik ortograficzny, kiedy już nie masz co czytać? A może chcesz się sprawdzić? To koniecznie zapisz się na konkurs!

Test odbędzie się 22 lutego (poniedziałek) na platformie Microsoft Teams w zespole Konkurs poprawnej polszczyzny o godzinie 16:00. Składa się z dwudziestu pytań jednokrotnej odpowiedzi. Zakres zagadnień dotyczy historii i gramatyki języka polskiego, poprawności językowej i powszechnych błędów, ortografii, interpunkcji i frazeologii.

W razie pytań proszę pisać na adres e-mail: m.balik@sp37katowice.edu.pl

Załączniki do pobrania


Data wytworzenia: 2021-02-17 14:55 Autor: M.Balik Data publikacji: 2021-02-17 14:55 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-02-18 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek