NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 – PROJEKT CZYTELNICZY KLASY 3B

Klasa 3 „b” w ramach projektu wcieliła się w rolę ilustratora baśni.

W pierwszym etapie projektu, uczniowie zapoznawali się z pracą ilustratora i różnymi sposobami ilustrowania tekstów.

Kolejnym etapem było zapoznanie dzieci z treścią 5 wybranych baśni H.CH.Andersena.

Były to: „Calineczka”, „Królowa śniegu”, „Brzydkie Kaczątko”, „Pasterka i Kominiarczyk” oraz „Krzesiwo”.

Baśnie były czytane przez nauczyciela lub odsłuchiwane z audiobooków, aby uczniowie nie zasugerowali się żadnym graficznym przedstawieniem ich bohaterów.

Ostatnim etapem projektu było zilustrowanie, przez każdego ucznia wybranej baśni i naklejenie ilustracji na jedną wspólną planszę.

Data wytworzenia: 2022-11-30 19:32 Autor: Aniela Ślipek Data publikacji: 2022-11-30 19:32 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-11-30 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz