SKKT i Koło Fotograficzne w Beskidach na Orłowej

SKKT – PTTK - Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystycznei Koło Fotograficzne

SKKT w Beskidach na Orłowej

Czy nazwa Orłowa ma coś wspólnego z orłami?

Tylko tyle, że górale pomylili je z innymi ptakami krążącymi nad nią, gdy nadawali tę nazwę. Ale jakimi?

Nazwa innej góry – Trzy kopce, wzięła się stąd, że górale usypywali na jej stokach kopce z kamieni. Ale w jakim celu?

Czy nazwy strumieni beskidzkich Biała i Czarna Wisełka mają coś wspólnego z bielą i czernią?

A Palenica? Czy na tej górze coś palono?

Czy w Beskidach można spotkać wilka?

Dlaczego niektóre drzewa w beskidzkich lasach są obdarte z kory?

Jaka jest różnica między łanią, a sarną?

Dlaczego na terenie Beskidów jest tyle uschłych świerków?

I najbardziej intrygujące pytanie:

czy donośny dźwięk wielu dzwonów na raz może rozgonić chmury burzowe, czyli wystraszyć i przegonić zbliżającą się burzę?

Na te między innymi pytania znają już odpowiedź wszyscy, którzy brali udział w wędrówce na Orłową z Ustronia Polany, którzy poznawali zasady zachowania prawdziwego turysty, którzy rozpalali na polanie Orłowej ognisko i doskonalili się w sztuce dostrzegania piękna górskich krajobrazów i przyrody również poprzez obiektyw aparatu.

Zapraszamy na kolejną turystyczną przygodę !

opiekunowie kół: Alina Jasińska, Małgorzata Langosz, Krzysztof Szlapa

Data wytworzenia: 2014-07-15 19:48 Autor: A. Jasińska Data publikacji: 2014-07-15 19:48 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2014-12-08 Osoba modyfikująca: