BIESIADA ŚLĄSKA CZYLI „FAJER NA LOMPY”

21.04.2016r. w naszej szkole odbyła się już kolejna – czwarta edycja Biesiady Śląskiej: „Fajer na Lompy”.

Jak zwykle w murach naszej szkoły powitaliśmy wspaniałych gości.      Pan Grzegorz Chudy – animator kultury śląskiej, malarz, polonista – po prostu „człowiek orkiestra” zapewnił nam mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy!! Pan Marcin Czeremcha w galowym mundurze – „górnik z krwi i kości”  w niezwykle barwny sposób, opowiedział nam o pracy w kopalni oraz odpowiadał na dociekliwe pytania naszych uczniów. Na scenie pojawiły się także nasze najmłodsze uczennice z klasy pierwszej: Klara Łopuszyńska oraz Laura Błażyca, które zaprezentowały wiersze w gwarze śląskiej.

Na koniec aby „tradycji stała się zadość” na każdego czekała „sznita z tustym” …..mnnn…. pycha

Organizatorki: Alicja Pohl i Magdalena Regulska – Szumlas.

Data wytworzenia: 2016-05-05 23:59 Autor: M. Regulska–Szumlas Data publikacji: 2016-05-05 23:59 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2016-08-26 Osoba modyfikująca: