Udział delegacji szkolnej w zjeździe szkół noszących imię ks. Jana Twardowskiego

W dniu 21.06.2015.r. delegacja szkolna uczestniczyła w zjeździe szkół noszących  imię księdza Jana Twardowskiego w Warszawie. Uroczystości odbywały się  w Wilanowie na terenie Świątyni Opatrzności Bożej i były szczególne, bo w tym roku przypada jubileusz100-lecia urodzin naszego patrona księdza Jana, wielkiego poety, który sam o sobie mówił, że jest kapłanem , który pisze wiersze, w ramach wyjazdu delegacja brała udział we  mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem  Kazimierza Kardynała Nycza. W pamteonie wielkich Polaków wysłuchano spektaklu słowno-muzycznego autorstwa pani Krystyny Tkacz-Poezja wierszem malowana.

Punktualnie o godz. 15:15 uczniowie i nauczyciele włączyli się w pomysł bicia rekordu Polski, polegający na jednoczesnym przeczytaniu wiersza ks. Jana  Twardowskiego pt."Jest (jest jeszcze taka miłość)". Nie zabrakło pysznych kiełbasek. Kolejną atrakcją wyjazdu do Warszawy był przejazd pociągiem "Pendolino" w czasie 2godzin i 35minut, a także zwiedzenie Pałacu w Wilanowie i Starego Miasta.

Data wytworzenia: 2015-06-25 22:56 Autor: D. Meus Data publikacji: 2015-06-25 22:56 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-08-25 Osoba modyfikująca: