Piesza Pielgrzymka 6-klasistów.

Zgodnie z ponad dwudziestoletnią tradycją naszej szkoły, uczniowie klas szóstych wraz ze swymi wychowawcami, udali się 23.06.2015r. na pielgrzymkę dziękczynno - błagalną. Pragnęliśmy podziękować Bogu i Matce Najświętszej za ukończenie szkoły podstawowej, prosić o szczęśliwe wakacje i łaski potrzebne w dalszych latach nauki. W tym roku udaliśmy się pieszo do Sanktuarium  Matki Bożej Boguckiej w  niedalekich Bogucicach. Zapisaliśmy się w historii tego sanktuarium jako pierwsi pielgrzymi, którzy przybyli tu po wyniesieniu kościoła , przez papieża Franciszka, do rangi bazyliki mniejszej.  To uroczyste wydarzenie miało bowiem miejsce zaledwie dwa dni wcześniej 21.06.2015r. Na miejscu przywitał nas ksiądz proboszcz Jan Morcinek, który zapoznał nas z historią kościoła, parafii i słynącego cudami obrazu Matki Bożej Boguckiej. Następnie uczestniczyliśmy , w odprawianej w naszej intencji, mszy świętej. Był również czas na zwiedzenie ,pięknie odrestaurowanego, kościoła i osobistą modlitwę. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, trochę przemoczeni, ale umocnieni duchowo i bardzo zadowoleni.

Data wytworzenia: 2015-07-08 00:18 Autor: H. Potrawa Data publikacji: 2015-07-08 00:18 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-12-01 Osoba modyfikująca: