Mamo, Tato ugotuj ze mna!!! - Smakowite podsumowanie

We wtorek 25.10.z ramienia Szkoły Promującej Zdrowie odbyła się kolejna akcja: „Mamo, tato – ugotuj ze mną”. Uczniowie oraz rodzice kolejnym razem nas nie zawiedli i chętnie spędzili z nami wtorkowe popołudnie. Zanim przystąpiliśmy do wykonania pysznej sałatki owocowej, koordynatorki wyszły z założenia, że każdy z nas jest dzieckiem i wyświetliły pouczającą bajkę o kapryśnej księżniczce, która przekonała się do spożywania warzyw. Następnie wspólnie z rodzicami i dziećmi bawiliśmy się w „sałatkę owocową” i nieźle „wymieszaliśmy” wszystkie składniki, którymi sami byliśmy…..

Kiedy się trochę poruszaliśmy i  pośmialiśmy – bo przecież w zdrowym ciele zdrowy duch – zgodnie z zasadami BHPJ umyliśmy ręce i omówiliśmy zasady bezpiecznej pracy by w końcu móc przystąpić do krojenia składników!!!!

Na stołach leżały smakowite i kolorowe owoce (truskawki, maliny, banany, winogrona, jabłka,, mandarynki…). Podczas krojenia tych pyszności nasze zmysły węchu, smaku, wzroku i dotyku pracowały na najwyższych obrotach!!!

Efekt finalny był niesamowicie piękny i smaczny.

Do degustacji sałatki dzieci zaprosiły panią Dyrektor – po czym wszyscy zasiedliśmy do stołu.

….mnnnnn, mniaaaam, mlask…. – jakie to było smaczne!!!!!

Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za mile i zdrowo spędzony popołudniowy czas!!

ps. zapraszamy na kolejne akcje, o których będziemy informować

Koordynatorki programu: Ciasnocha Anna, Dubiel Małgorzata, Pohl Alicja

Data wytworzenia: 2016-10-29 17:46 Autor: A. Pohl Data publikacji: 2016-10-29 17:46 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2016-11-14 Osoba modyfikująca: