Nauczyciele języka polskiego zapraszają uczniów naszej szkoły

do udziału w szkolnym konkursie

Czytasz, więc jestem

organizowanym z okazji Światowego Dnia Książki

Co stałoby się z Kubusiem Puchatkiem, gdyby Alan Milne przeczytał swoje zapiski o misiu jedynie synowi, a później schował je do szuflady? Czy ktoś usłyszałby o Łucji i jej rodzeństwie, gdyby Clive Staples Lewis posłuchał porad swojego kolegi i nie zdecydował się na opublikowanie „Opowieści z Narnii”? Gdzie podziałaby się rudowłosa Ania Shirley, gdyby nagle zniknęły wszystkie egzemplarze powieści Lucy Maud  Montgomery?

„Czytasz, więc jestem. Nie czytasz, to mnie nie ma” – te słowa mógłby powiedzieć każdy bohater literacki powołany do życia przez autora, lecz istniejący nadal przecież tyko dzięki Tobie - czytelnikowi. I choć niektóre postacie zaczęły żyć własnym życiem, wszak spotkać można je również w filmach, komiksach, grach komputerowych, to ich pierwotne (często określane nawet jako prawdziwe) życie toczy się przecież na kartach książek. Gdy zaczynasz czytać, ożywają bohaterowie, ożywa znowu cały świat zawarty w słowach i tworzący się w Twojej wyobraźni.

Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie!

• Codziennie, od poniedziałku do czwartku, na drzwiach biblioteki szkolnej będzie pojawiał się cytat. Wasze zadanie polega na odgadnięciu, który z bohaterów literackich wypowiedział dane słowa, oraz wypełnieniu formularza, który możecie otrzymać od wychowawcy lub nauczyciela języka polskiego.

• W formularzu należy narysować bohatera literackiego i podać jego imię, a także tytuł książki, z której pochodzi cytat.

• Do 9 maja oddajcie wypełnione formularze oddajcie swoim wychowawcom lub nauczycielom języka polskiego. Spośród wszystkich pracy zostaną rozlosowane nagrody!

Data wytworzenia: 2017-04-23 15:00 Autor: M.Szulc Data publikacji: 2017-04-23 15:00 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-08-26 Osoba modyfikująca: