..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

 • Apel - osiągniecia sportowe

  21 czerwca odbył się apel, na którym podsumowaliśmy osiągnięcia sportowe mijającego roku szkolnego. Była okazja, by pokazać i nagrodzić naszych najlepszych szkolnych sportowców. Prawdziwą ozdobą imprezy były pokazy Aleksandry Stańczyk, Anny Bielawy i Magdy Gałkiewicz, które uprawiając sport osiągają wielkie sukcesy. W tym dniu zaprezentowali się również najlepsi spośród uczestników szkolnego konkursu Mam Talent.
  Więcej
 • W IX EDYCJI PLASTYCZNEGO KONKURSU MIĘDZYSZKOLNEGO pt "BIEDRONECZKO LEĆ DO NIEBA" wzięło udział 9 szkół.

  LAUREACI TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU:
  I MIEJSCE: Sandra Szubert kl 6 SP nr 1 nauczyciel p.Magda Dorota
  II MIEJSCE: Weronika Bajdel kl 6 naucz: Agnieszka Lisowska- Mrozowska Społeczna Szkoła Podstawowa OMEGA e-mail:sekretariat@omegaszkola.p
  lIII MIEJSCE Kinga Matusiak kl1 SP 51 naucz: B.Poduch i B. Webs.

  Więcej
 • Dnia 30.05.2017 w Zespole Szkół Muzycznych w Katowicach, odbyła się niecodzienna  uroczystość wręczenia zaświadczeń dla laureatów Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego  i Matematyki dla uczniów  szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2016/2017.

  Więcej
 • Osiągnięcia Sportowe

  Serdeczne gratulacje dla Wojciecha Wojcieszyńskiego oraz Jakuba Wykroty! Z przyjemnością informujemy, że uczniowie szkoły, godnie reprezentowali naszą społeczność w sportowych Mistrzostwach Katowic. Uczeń klasy 6a - Wojciech zajął 1 miejsce w Czwórboju LA w konkurencji na bieg 1000 metrów chłopców. Jakub zajął 2 miejsce w Czwórboju LA w skoku w dal, a także 3 miejsce w biegu na 60 metrów. Chłopcom składamy gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  Więcej
 • Konkurs Recytatorski "Jeteśmy Dziećmi Europy"

  Maciej Mroczkowski z kl. II d zajął II miejsce, zaś Natalia Spyrzewska z klasy I a zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Jesteśmy Dziećmi Europy", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Katowicach.

  GRATULUJEMY

  Więcej
 • 20.04.2017 r. w naszej szkole miały miejsce eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu: „Pokaż swój talent”. Uczniowie z klas I – III rywalizowali ze sobą o miejsce w wielkim finale.Do kolejnego etapu mogło zakwalifikować się tylko 6 osób, więc walka była zacięta. Uczniowie prześcigali się w różnych talentach takich jak:

  Więcej
 • KONKURS "Czytasz, więc jestem"

  Publikujemy pierwszy cytat. Ciekawe, czy wiecie, kto wypowiedział te słowa.

  CYTAT NR 1

  Obawiam się, że nie mogę wyjaśnić tego, co myślę o sobie, proszę pana (…), ponieważ nie jestem sobą. (…)Boję się, że nie mogę wyłożyć tego jaśniej, bo, po pierwsze, sama nie mogę tego pojąć, a po drugie, posiadanie tylu różnych rozmiarów w ciągu jednego dnia jest naprawdę bardzo kłopotliwe.

   
   
  Więcej
 • KONKURS

  Nauczyciele języka polskiego zapraszają uczniów naszej szkoły

  do udziału w szkolnym konkursie

  Czytasz, więc jestem

  organizowanym z okazji Światowego Dnia Książki

  Co stałoby się z Kubusiem Puchatkiem, gdyby Alan Milne przeczytał swoje zapiski o misiu jedynie synowi, a później schował je do szuflady? Czy ktoś usłyszałby o Łucji i jej rodzeństwie, gdyby Clive Staples Lewis posłuchał porad swojego kolegi i nie zdecydował się na opublikowanie „Opowieści z Narnii”? Gdzie podziałaby się rudowłosa Ania Shirley, gdyby nagle zniknęły wszystkie egzemplarze powieści Lucy Maud  Montgomery?

  Więcej
 • Kangur 2017 - II etap

  We wtorek 4 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole II etap Małej Olimpiady Matematycznej. Do udziału w nim zakwalifikowała się Justyna Bielawa, uczennica klasy 6a. Gratulujemy – również finału, który odbędzie się 25 kwietnia 2017r w SP 1.

  Trzymamy kciuki!

  Więcej
 • W dniach 25-26 marca 2017 odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików na opolskim lodowisku Toropol. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Stańczyk wywalczyła srebrny medal i tytuł v-ce Mistrzyni Polski w swojej kategorii. W bieżącym sezonie Ola wielokrotnie stawała na podium w ogólnopolskich zawodach w Łodzi, Oświęcimiu, Dębicy i Katowicach.

  Więcej