• Wycieczka do Ojcowa

Klasy „surdo” po raz kolejny wybrały się na wspólną, integracyjną wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy Ojców i Pieskową Skałę. Urok miejsc nas zachwycił, Jaskinia Ciemna, którą zwiedzaliśmy przy blasku świec, zdumiała, a pierogi pokrzepiły. Wyprawie towarzyszyło bezchmurne, błękitne niebo i nasze wyśmienite humory. BYŁO FANTASTYCZNIE.

• Filharmonia Śląska

W dniu 10.11.2016 klasy z wadami słuchu wybrały się na koncert „Oblicza Polski w muzyce” do Filharmonii Śląskiej w Katowicach w ramach współpracy ze Specjalistycznym Ośrodkiem Diagnozy i Terapii dla Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu. Uczniowie mieli przyjemność wysłuchać min. Bogurodzicy oraz śląskich pieśni powstańczych w wykonaniu chóru Filharmonii Śląskiej. Koncert jak zwykle wywołał wiele pozytywnych emocji. Mamy nadzieję na więcej :)

• Wizyta w prastarym Cieszynie

27 października klasy „surdo” wybrały się na kolejną wyprawę turystyczno – krajoznawczą. Tym razem celem było prastare miasto Cieszyn. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli rotundę romańską, jeden z najstarszych zabytków w naszym kraju, wspięli się na Wieżę Piastowską, zaglądnęli do Studni Trzech Braci, pospacerowali po „Wenecji Cieszyńskiej”, pooglądali rynek i zbiory w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, przywieźli piękne pamiątki w postaci grafik własnoręcznie wykonanych w Muzeum Drukarstwa.

• Kolorowa Szkoła - plener malarski

Jak co roku jesienią uczniowie z klasy 3 e i tym razem z klasy 5 e wraz z nauczycielami p. Grażyną Guzy-Biernacką , z p. Adamem Makarewiczem oraz z p. Elżbietą Kwietniowską - Strozik wyjechali w góry do Żabnicy. Zakwaterowanie u górali na Hali Boraczej dało możliwość podziwiania przepięknych górskich krajobrazów w jesiennej szacie.

• W dniu 28.04.2016 r. uczniowie klas IIe, IIb, IIIb i IIIe wspólnie z nauczycielami: Panią Grażyną Guzy - Biernacką, Panią Bogumiłą Folwarczny,Panią Elżbietą Kwietniowską - Strozik i dyrektorem szkoły - Panią Danutą Meus, udali się do Katowic - Giszowca, gdzie na Planu pod Lipami przedstawili bajkę "Czerwony Kapturek" włączając się w program obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

• Warsztaty przyrodnicze w Parku Leśnym

21 kwietnia dzieci z klasy VB i VE uczestniczyły w niecodziennych zajęciach – warsztatach przyrodniczych w Parku Leśnym prowadzonych przez edukatorów z Pracowni Edukacji Żywej w ramach programu „Przyrodnicze Katowice”. W czasie zajęć uczniowie poznawali przyrodę wieloma zmysłami: słuchem, dotykiem, węchem i wzrokiem. Starali się dostrzec przyrodnicze skarby tuż pod nogami: żabę, owady, kiełkujące nasiona czy ślady zostawione przez dziki. Taka lekcja przyrody na pewno długo pozostanie w pamięci i być może zachęci dzieci i ich rodziców do częstszych odwiedzin w lesie czy na łące.

• Wycieczka do Karkowa

11 lutego odwiedziliśmy Kraków – my to znaczy klasy III - VI „surdo” i VI a. Tym razem naszym celem były miejsca, których nie znaliśmy wcześniej – Muzeum Podziemia - skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa, jego roli w średniowiecznej Europie oraz Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manngha, gdzie poznawaliśmy trudną sztukę pisania po japońsku i składania papieru. Starczyło nam czasu na krótki spacer krakowskimi uliczkami, obowiązkowe wysłuchanie hejnału oraz przywitaniem się ze Smokiem Wawelskim. Ciekawe, gdzie wybierzemy się następnym razem?

• Żywa lekja historii

W dniu 22 stycznia br. roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii. Przybyli do nas Wikingowie, Mieszko I z grupą wojów i ksieżniczka Dobrawa . Towarzystwo Kerin podczas lekcji tzw. "żywej historii" przybliżyło uczniom czasy wczesnego średniowiecza. Przywołana została data chrztu Mieszka i Polski -966 r. W tym roku obchodzimy 1050-tą rocznicę tego ważnego wydarzenia.

• Ciekawe zajęcia z logicznego myślenia - Robotyka

2.02.2016  odbyły się zajęcia z robotyki pt. Ciekawe zajęcia z logicznego myślenia - Robotyka.

• Z wizytą w Teatrze Zagłębie w Sosnowcu

W dniu 14.01.2016.r. uczniowie klas 6 (6a,6b,6e,6f),4e,5e, wraz z wychowawcami uczestniczyli w autokarowym wyjeździe nie tylko ….  do Teatru Zagłębie w Sosnowcu. Tam obejrzeli przepiękne przedstawienie wg powieści Francesa Hodgsona Burnetta pt. „Tajemniczy ogród”.