• Tym razem "surdo" w Wieliczce

Uczniowie klas  dla dzieci z wadami słuchu w dniu 20 lutego br. odwiedzili uroczą Wieliczkę. Poza spacerem w kopalni soli, gdzie odbyli warsztaty, na których mogli zapoznać się z pracą średniowiecznych górników, zwiedzili zamek żupnika krakowskiego.

• Bal Karnawałowy "Karnawałowa Czapeczka "

11.012018 w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy "Karnawałowa Czapeczka " Uczestnikami byli uczniowie kl .1 e i 3 e z niedosłuchem oraz zaproszeni goście - 6 latki z przedszkoli nr 5 i nr 36.

• Miejska Dżungla

We wtorek 21.11.2017 w ramach akcji „Miejska Dżungla” odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Bogdanowiczem osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas IV – VII.

• VI Edycja Konkursu Recytatorskiego
    dla uczniów klas z wadami słuchu
    pt. „ks. Jan Twardowski w poezji dla najmłodszego, średniaka i starszego”

• Wycieczka do Ojcowa

Klasy „surdo” po raz kolejny wybrały się na wspólną, integracyjną wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy Ojców i Pieskową Skałę. Urok miejsc nas zachwycił, Jaskinia Ciemna, którą zwiedzaliśmy przy blasku świec, zdumiała, a pierogi pokrzepiły. Wyprawie towarzyszyło bezchmurne, błękitne niebo i nasze wyśmienite humory. BYŁO FANTASTYCZNIE.

• Filharmonia Śląska

W dniu 10.11.2016 klasy z wadami słuchu wybrały się na koncert „Oblicza Polski w muzyce” do Filharmonii Śląskiej w Katowicach w ramach współpracy ze Specjalistycznym Ośrodkiem Diagnozy i Terapii dla Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu. Uczniowie mieli przyjemność wysłuchać min. Bogurodzicy oraz śląskich pieśni powstańczych w wykonaniu chóru Filharmonii Śląskiej. Koncert jak zwykle wywołał wiele pozytywnych emocji. Mamy nadzieję na więcej :)

• Wizyta w prastarym Cieszynie

27 października klasy „surdo” wybrały się na kolejną wyprawę turystyczno – krajoznawczą. Tym razem celem było prastare miasto Cieszyn. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli rotundę romańską, jeden z najstarszych zabytków w naszym kraju, wspięli się na Wieżę Piastowską, zaglądnęli do Studni Trzech Braci, pospacerowali po „Wenecji Cieszyńskiej”, pooglądali rynek i zbiory w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, przywieźli piękne pamiątki w postaci grafik własnoręcznie wykonanych w Muzeum Drukarstwa.

• Kolorowa Szkoła - plener malarski

Jak co roku jesienią uczniowie z klasy 3 e i tym razem z klasy 5 e wraz z nauczycielami p. Grażyną Guzy-Biernacką , z p. Adamem Makarewiczem oraz z p. Elżbietą Kwietniowską - Strozik wyjechali w góry do Żabnicy. Zakwaterowanie u górali na Hali Boraczej dało możliwość podziwiania przepięknych górskich krajobrazów w jesiennej szacie.

• W dniu 28.04.2016 r. uczniowie klas IIe, IIb, IIIb i IIIe wspólnie z nauczycielami: Panią Grażyną Guzy - Biernacką, Panią Bogumiłą Folwarczny,Panią Elżbietą Kwietniowską - Strozik i dyrektorem szkoły - Panią Danutą Meus, udali się do Katowic - Giszowca, gdzie na Planu pod Lipami przedstawili bajkę "Czerwony Kapturek" włączając się w program obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

• Warsztaty przyrodnicze w Parku Leśnym

21 kwietnia dzieci z klasy VB i VE uczestniczyły w niecodziennych zajęciach – warsztatach przyrodniczych w Parku Leśnym prowadzonych przez edukatorów z Pracowni Edukacji Żywej w ramach programu „Przyrodnicze Katowice”. W czasie zajęć uczniowie poznawali przyrodę wieloma zmysłami: słuchem, dotykiem, węchem i wzrokiem. Starali się dostrzec przyrodnicze skarby tuż pod nogami: żabę, owady, kiełkujące nasiona czy ślady zostawione przez dziki. Taka lekcja przyrody na pewno długo pozostanie w pamięci i być może zachęci dzieci i ich rodziców do częstszych odwiedzin w lesie czy na łące.