..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

20 marca świat obchodzi święto języka francuskiego czyli obchody Międzynarodowych Dni Frankofonii. Dziś w naszej szkole uczniowie dwujęzycznej klasy 7c zorganizowali zajęcia dla uczniów klas 4. Zaprezentowaliśmy niecodzienny pokaz mody - wybitne osobistości historii Francji, postacie świata kultury i nauki. Zapoznaliśmy młodszych kolegów z pojęciem frankofonii, opowiedzieliśmy sporo ciekawostek na temat Belgii, Szwajcarii, Kanady, Senegalu czy Maroka. Na zakończenie zaserwowaliśmy na słodko kilka specjalności Belgii, Francji i Kanady. Można było również nauczyć się kilku prostych słów po francusku. Mamy nadzieję, że zajęcia były ciekawe. Uczniów klasy 7c już jutro czeka ciąg dalszy, tym razem oni będą gośćmi na Frankofonii w zaprzyjaźnionym liceum im. M.Kopernika. 


Data wytworzenia: 2019-03-19 20:38 Autor: S.Kominowska Data publikacji: 2019-03-19 20:38 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2019-03-19 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz