..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Akcja - EkoWalentynki 2020

W naszej szkole zbiórka odbędzie się 14 lutego. Zużyte baterie będzie można wrzucać do stojącego w holu pudła. Oprócz walentynkowego lizaka, który otrzyma każdy, kto przyłączy się do akcji, będzie można wziąć udział w losowaniu trzech dodatkowych nagród!

W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. – Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę - mówi Dominik Dobrowolski – pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.


Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!


Data wytworzenia: 2020-02-10 09:22 Autor: A.Stańczyk Data publikacji: 2020-02-10 09:22 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2020-02-10 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz