..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że Dzień Babci i Dziadka był jakiś czas temu i wszystkim zostały złożone już życzenia uczniowie klasy 3a postanowili swoje babcie i dziadków zaprosić do szkoły i zaprezentować wyjątkowy program artystyczny. Wyjątkowy, bo cały "po naszymu" czyli po śląsku. Wiersze klasyków, które każdy zna, przedstawione w gwarze śląskiej wywołują jeszcze większy uśmiech niż normalnie. A śpiewane przez dzieci piosenki biesiadne skłoniły licznie zebrane babcie i dziadków również do śpiewu. Okazało się również, że nasze babcie najlepiej na świeci i najszybciej potrafią kulać  kluski śląskie, a nasi dziadkowie doskonale znają śląską gwarę.  Przy stołach pełnych słodkości, przy kawie i herbacie nasi goście spędzili bardzo miłe chwile. Jeszcze raz życzymy Wam 100 lat!!!


Data wytworzenia: 2020-02-10 09:15 Autor: Adam Makarewicz Data publikacji: 2020-02-10 09:15 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2020-02-10 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz