Z wizytą w Katedralnym Klubie Seniora w Katowicach

Uczniowie klasy 8b, którzy podejmują działania w ramach  Szkolnego Klubu Wolontariatu tym razem wybrali się  na spotkanie świąteczne do seniorów. Miało to miejsce  17.12.2019r. Wolontariusze zaprezentowali  się w programie słowno-  muzyczny związanym ze Świętami  Bożego Narodzenia. Uczniowie zostali bardzo serdecznie przyjęci przez seniorów parafii katedralnej. Wszyscy zebrani  wspólnie śpiewali kolędy. Wykonane zostały też  przez uczniów piosenki świąteczne w języku niemieckim i angielskim. Na koniec uczniowie przygotowali i wręczyli seniorom prezenty. Były to aniołki zrobione własnoręcznie przez uczniów  ze słodyczą w środku na wigilijny stół. Spotkanie sprawiło wiele radości zarówno emerytom   jak i uczniom. W spotkaniu oprócz seniorów i  wolontariuszy  uczestniczyli: ks. proboszcz Łukasz Gaweł oraz ks. Tomasz  Rafalski katecheta uczniów. Kolejny raz młodzież wystąpi w czwartek 19 grudnia 2019 na spotkaniu wigilijnym nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr37 i Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Katowicach.

Data wytworzenia: 2019-12-18 12:02 Autor: D.Meus Data publikacji: 2019-12-18 12:02 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2019-12-18 Osoba modyfikująca: