Z wizytą w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akacemicka

Klasy I-III miały okazję odwiedzić w listopadzie jedną z najnowocześniejszych i najpiękniejszych bibliotek na świecie. To centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CIBiBA) w Katowicach. CINiBA to biblioteka która ma milion książek i czasopism, zajmuje aż 60 km półek. To również biblioteka hybrydowa, więc są w niej nie tylko dzieła drukowane na napierze, ale także książki i czasopisma cyfrowe. Posiada mnóstwo tajemniczych urządzeń, których nie ma w innych bibliotekach w Polsce. Dzieci zwiedziły Czytelnię Prasy Bieżącej, Archiwum, Kabiny Pracy Indywidualnej, dowiedziały się co to jest elektroniczna wrzutnia do książek i w jaki sposób działa, elektroniczny system wypożyczania książek.

Data wytworzenia: 2015-11-21 10:14 Autor: G. Purol Data publikacji: 2015-11-21 10:14 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-11-26 Osoba modyfikująca: