Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2016 roku w naszej szkole świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – wydarzenie ma już 13 letnią tradycję i zostało zapoczątkowane w Polsce przez Polską Izbę Książki. W akcję zaangażowali się nauczyciele wszystkich przedmiotów. Każda lekcja rozpoczynała się od czytania fragmentu powieści, które zostały wybrane z pomocą naszych uczniów. Głośna lektura książki była kontynuowana przez kolejnego nauczyciela, który przyszedł do klasy.

Czwartoklasiści słuchali fragmentów pierwszego tomu powieści science-fiction „Zwiadowcy” Johna Flanagana. Piątoklasiści poznali przygody Percy'ego Jacksona i bogów olimpijskich, a szóste klasy wysłuchały pierwszego tomu powieści fantasy „Tunele” autorstwa Rodericka Gordona i Briana Williamsa.

Klasy młodsze również świętowały Dzień Głośnego Czytania – dzieci wysłuchały fragmentów wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy a także klasykę światowej literatury dla młodych czytelników: „Przygody Mikołajka”, „Muminki” czy „Mary Poppins”. Zachęcone głośną lekturą dzieciaki z pewnością samodzielnie sięgną po książki.

Data wytworzenia: 2016-10-03 22:25 Autor: A. Garbaciuk Data publikacji: 2016-10-03 22:25 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-10-29 Osoba modyfikująca: