Biesiada Śląska

26.01.2018 w ostatnim dniu I semestru, tuż przed feriami, gdy już oceny wystawione i można się rozluźnić, zorganizowana została (już po raz kolejny w naszej Szkole) Biesiada Śląska.Uczniowie klasy 7a oraz klasy 4b, 7b, 5a przedstawili program, który miał nam przypomnieć, że jesteśmy ze Śląska, a i gwara śląska nie jest nam obca.
Przedstawienie „ O Białek Kulce i sześciu upierdliwcach” zrobiło fororę!!! Gościem specjalnym był p. Stanisław Wodnicki, który na akordeonie zagrał wiązankę śląskich piosenek. Dziewczynki z 5a w strojach regionalnych wykonały „Hildę i Hansa” oraz przebój „Frelek”, „Dejta cicho”. Maciek z 4b odczytał list od Ślązaka, który postanowił pojechać na urlop do Egiptu. Dodatkowy konkurs z wiedzy o Śląsku przy naszych „szlagrach” i wizualnej prezentacji śląskich miast i symboli zakończył nasze biesiadowanie.
Nie zapomnieliśmy również o tradycyjnym poczęstunku – uczniowie, rodzice, goście oraz przechodnie mogli posmakować „sznity z tustym” i ogórcem, który przygotowali rodzice naszych uczniów.

Było „richtich po Ślonsku”

Przygotowali:
Mirosława Czekańska
Oraz Zespół Świetlicy Szkolnej

Data wytworzenia: 2018-02-14 20:53 Autor: M.Czekańska Data publikacji: 2018-02-14 20:53 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-06 Osoba modyfikująca: