Bieg 9 Górników

W poniedziałek 16 grudnia grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego oraz uczniowie z Liceum im. Mikołaja Kopernika pod opieką nauczycieli Andrzeja Warmuza i Pawła Bankiewicza wzięła udział w Biegu 9 Górników. Bieg ten organizowany jest corocznie w rocznicę pacyfikacji KWK „Wujek” w Katowicach, dokonanej przez oddziały ZOMO w grudniu 1981 roku.  Przed biegiem uczestnicy reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach złożyli kwiaty na grobie jednego z poległych wtedy Górników – Bogusława Kopczaka. Następnie ulicami Katowic przebyli trasę do KWK „Wujek”, gdzie wzięli udział w uroczystościach upamiętniających tamte tragiczne wydarzenia.

Data wytworzenia: 2019-12-18 21:25 Autor: P.Bankiewicz Data publikacji: 2019-12-18 21:25 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2019-12-18 Osoba modyfikująca: